Kundalini jóga

Kdy, kde, jak?

Každý čtvrtek 18:30 – 20:00.

POZOR     29.11.2018 se lekce nekoná (dovolená 🙂 )

Počet osob je omezen na 15, své místo si předem rezervujte v záložce Rezervace.

Nebo na tel. 603 10 50 90, e-mail petrakalmusova@seznam.cz

Cena lekce v délce 90 min. je 160,- Kč.

Co s sebou?

  • pohodlné oblečení
  • polštářek na sezení
  • pití

Podložky a deky jsou k dispozici na místě nebo si můžete donést vlastní.

Co vás čeká?

Délka každé lekce je 90 minut a její struktura je přesně daná, tj. po celém světě probíhají lekce stejně. Společně budeme procházet různá dechová cvičení, sestavy a meditace zaměřené na uvolnění napětí v těle a jeho očistu, posílení sebeléčebných schopností, odolnost vůči nemocem, odstranění strachu či vědomou komunikaci. Během každé lekce vás také čeká dlouhá relaxace. Navíc se dozvíte praktické a jednoduché tipy z jogínské filosofie, které můžete jednoduše zařadit do svého běžného života a s jejich pomocí být zdraví a krásní uvnitř i navenek.

Lekce jsou otevřené ženám i mužům, na věku a fyzické kondici nezáleží. Zapojit se můžete kdykoliv. Kundalini jóga je vhodná také pro začátečníky. Pokud jste léčeni nebo sledováni pro nějaké onemocnění, konzultujte, prosím, předem svůj zájem praktikovat jógu s lékařem a lektorkou.

Co je Kundalini jóga?

Kundalini jóga je přímá, rychlá a dokonalá praxe pro každého s běžným způsobem života. Během jediné sestavy můžete okamžitě dosáhnout celkové fyzické, mentální a duchovní rovnováhy. Její krása spočívá v tom, že i když budete jen sedět, ustálíte rytmus svého dechu a přidáte tvořivý vnitřní zvuk (recitací manter), vaše mysl se soustředí a vybalancuje. Každý člověk se skládá ze tří složek – tělo, mysl a duše. Kundalini jóga je komplexní systém, který nás prostřednictvím ásan (pozic), dechových technik, meditací a plné koncentrace na sebe vede k vybudování vyváženého vztahu mezi tělem, myslí a duší.

Každý jsme jedinečný, jinak vnímavý. V Kundalini józe neexistuje dobře nebo špatně. Můžete cítit energii silně, jemně nebo vůbec. Můžete dokonale zvládnout pozici nebo se do ní nedostat ani za x let praxe. Můžete snadno meditovat nebo vás dotěrné myšlenky ne a ne opustit. Jednou to může jít vše lehce a příště zase ne. Vše je možné a správné. Stačí jen své pocity zaznamenat a nepřemýšlet o tom. V Kundalini józe je proto nejvíc důležitý osobní prožitek. Ten jde totiž rovnou do srdce, žádná slova tento zážitek nenahradí.

Základním přínosem jógy je cítit sám sebe, napojit se na sebe, uvědomit si sebe. Kundalini jóga nás učí ovládat svou energii, uvědomovat si ji a vstupovat do každé situace s cílem docílit rovnováhy.

Praktickým výsledkem Kundalini jógy je schopnost a právo žít život ve zdraví, štěstí a celistvosti.

„Jóga vás neudělá dokonalými. Jóga vás udělá vámi.“ (Yogi Bhajan, mistr Kundalini jógy)